Skip to main content

Ercan
Atay 🚀

Kıdemli Dijital Pazarlama Yöneticisi ve SEO Uzmanı

Eğitim

İstanbul, TÜRKİYE

M.E.B. Anadolu Lisesi

Sosyal Bilimler
İstanbul, TÜRKİYE

İstanbul Üniversitesi

İşletme Fakültesi Lisans
2014 – 2023
2,77 – Diploma Tarihi: 04.02.2023
İşletme yönetimi alanındaki son gelişmelerin takip edilmesi ve işletme disiplininin bütün alanlarında uzmanlaşılması, problem çözme yeteneği kazanımı, hızlı düşünülmesi, uyum sağlanılması, yerinde kararlar verebilebilmesi. İletişim, psikoloji, genel işletme, pazarlama yönetimi, reklam, halkla ilişkiler yönetimi, kurumsal iletişim, kriz iletişimi, medya planlama ve tüketici davranışları gibi dersler ile teorik bilgilerin pekiştirilmesi
Eskişehir, TÜRKİYE

Anadolu Üniversitesi

Web Tasarım ve Kodlama Ön Lisans
2018-2020
2,72 – Diploma Tarihi: 09.07.2020
Sektördeki gelişmeleri takip edilmesi ve stratejik planlama, iletişim teknikleri, marka yönetimi, sosyal medya kullanımı ve pazarlama araştırmaları gibi konuları öğrenilmesi. İletişim, psikoloji, genel işletme, pazarlama yönetimi, reklam, halkla ilişkiler yönetimi, kurumsal iletişim, kriz iletişimi, medya planlama ve tüketici davranışları gibi dersler ile teorik bilgileri pekiştirilmesi
Eskişehir, TÜRKİYE

Anadolu Üniversitesi

Halkla İlişliler ve Reklamcılık Lisans
2020-2022
3,04 – Diploma Tarihi: 23.01.2023

Sektördeki son gelişmeleri takip etmeleri ve stratejik planlama, iletişim teknikleri, marka yönetimi, sosyal medya kullanımı ve pazarlama araştırmaları gibi konularda bilgi sahibi olunması. Ayrıca iletişim, psikoloji, genel işletme, pazarlama yönetimi, reklam, halkla ilişkiler yönetimi, kurumsal iletişim, kriz iletişimi, medya planlama ve tüketici davranışları gibi dersler ile teorik bilgileri pekiştirilmesi
İstanbul, TÜRKİYE

İstanbul Üniversitesi

E-ticaret ve Pazarlama Ön Lisans
2023 –
Pazarlamanın genel ilkeleriyle beraber, e-ticaretin sürekli gelişen ve dönüşen yönleri hakkında hem akademik hem de pratik bilgiler kazandırmaktadır. Dijital dönüşümün ivme kazandığı bu dönemde, e-ticaretin sunduğu hız, fiyat performansı, kalite, online müşteri hizmetleri, depolama, stoklama ve lojistik avantajlarıyla tüketicilere daha cazip bir ticaret yöntemi sunulmaktadır.

Ödüller

2007 | Bursa Edok Okullar Komutanlığı

Üstün Hizmet Belgesi

2014 | İndir.com

Finalist Plaketi

Biyografi


Eğitim, Öğretim

Ercan ATAY, İstanbul’da doğup büyümüştür. Öğrenim hayatı boyunca birçok sektörde de çalışmış olan Ercan ATAY, ilköğrenimi ve liseyi Esenyurt’ta tamamlamıştır.

Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Web ve Tasarım Kodlama Ön Lisans, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Lisans (Onur Öğrencisi) ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Lisans eğitimlerini tamamlamış ve mezun olmuştur.

2004-2010 Yılları
Atay, 2004 yılında çeşitli Türkiye’de siber güvenlik ve savunma teknolojileri alanında faaliyet gösteren organizasyonlarda danışmanlık görevinde bulunmuştur. 2005 ile 2010 yılları arasında Veteknoloji.com internet portalında editör ve portal yöneticisi olarak görevde bulunmuştur. Siber teknoloji ve sosyal medya ile ilgili çeşitli haberler yayınlamıştır. Gene aynı dönem aralığında Güney Bilgisayar’da bilgi güvenliği danışmanı ve web tasarımcı olarak faaliyetlerine devam etmiştir.
2010-2011 Yılları
2010 yılında İsveçli bir firma ile yolları kesişen Atay, Bursa’da Nette Interactive ajansı ile sıfırdan grup alışveriş sitesi projesini başlatmıştır. İstanbul Gayrettepe’de ofisi bulunan projede birçok yeni teknolojiler sitede bulundurulmuştur.
2012-2013 Yılları
2012 yıllında yeni nesil yalıtımlı duvar blokları üreten fabrikası Eskişehir’de bulunan ve merkezi İstanbul Beykoz’da bulunan bir grup şirketinde sosyal medya uzmanı olarak göreve başlamıştır. 2013 yılına kadar grup şirketinde hem inşaat hem de medikal sağlık bölümünde çalışmaya devam etmiştir.
2013-2020 Yılları
2013 yıllında inşaat şirketinden medikal sağlık şirketine geçmiştir. 2013 yılından beri Türkiye’nin sektöründe önde gelen uluslararası bir medikal sağlık firmasında Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak görevine devam etmektedir.
2020-2023 Yılları

Uluslararası Amerikan medikal sağlık firmasında Dijital Pazarlama Müdürü (Head of Digital) pozisyonunda çalışmaktadır. 2020 ile 2023 yılları arasında 2 lisans programından mezun olmuştur. 

Uzmanlık Alanları

WordPress, SEO, PHP, MSQL, Google Adwords, Facebook Marketing,Linkedin Marketing, Twitter Marketing, Black Hat SEO, White Hat SEO, Gray Hat SEO, Anti-SEO, Adobe Photoshop CC, Adobe Dreamweaver CC, Adobe InDesign CC, AutoCAD, 3D Studio Max, Android SDK, Android Development, XML, ASP.net, CRM, CSS3, Social Networking, Adobe Fireworks, Adobe Premiere, Adobe Flash Professional, Adobe Illustrator, Windows Phone Developer, Social Media Marketing, Digital Media, Web Development, Viral Marketing, Web 2.0, Brand Development, ASP.NET, MVC, Windows Azure, Project Management, MCSD, WCF Services, Google Adwords Professional, MCSE MCSD JavaScript/SDK Google Adwords Professional Digital Marketing, jQuery, AJAX, iOS, HTML 5, Mobile Marketing, E-Commerce, Opencart, Magento, E-mail Marketing, SMS Marketing, International Search Engine Optimization,

Kitaplar

UMUT

Bugün, “UMUT” adını verdiği ve “Küçük Bir Kalpten Büyük Başarılara Yolculuk” alt başlığını taşıyan ilk kitabını tamamlamanın mutluluğunu yaşıyor ve bu özel anı sizlerle paylaşmak istiyor. Kitabın görselini burada görebilirsiniz. Kitap, yazarın yazım sürecini sadece yakın arkadaşlarıyla paylaştığı, kişisel ve derin bir yolculuğun ürünüdür. Şimdi bitirmiş olmanın verdiği huzur ve sevinç içindedir.

Kitap, yazarın hayat hikayesini anlatıyor ve dışarıdan göründüğü gibi olmayan birçok şeyi içeriyor. Thomas Jefferson’ın dediği gibi, “Başarı, sıkı çalışmanın sonucudur ve bu, hiçbir zaman tesadüf değildir.” Her başarının arkasında, aşılan zorluklar ve atılan adımlar vardır.

Belki ileride, editoryal bir gözden geçirme yaparak, bir yayınevi ile iş birliği yaparsa kitabı basılı bir formatta sunabilir. Şimdilik bu heyecan verici başlangıcı sizlerle paylaşmak istiyor.

SARI

“SARI” kitabı, sevginin en saf haliyle harmanlanmış, umut dolu bir yaşam mücadelesinin, iç içe geçmiş hayatların dokusunu ve bu dokunun nasıl bir bütün oluşturduğunu anlatan, sizi derinlerdeki umut ışığına yolculuğa çıkaracak bir eserdir.

“SARI” kitabının sayfalarını çevirmeye başlamadan önce, bu eserin yalnızca bir devamı değil, aynı zamanda “UMUT” kitabının derinliklerinden süzülüp gelen daha geniş bir perspektifin kapılarını aralayan bir başyapıt olduğunu bilmenizi isterim. Bu kitap, benim yaşadığım olayların yanı sıra, çevremdeki insanların hikayelerini de içine alarak, sevginin en saf tonunda bir hayat mücadelesini anlatıyor.

“SARI”, sadece bireysel bir serüveni değil, aynı zamanda çevremizdeki hayatların iç içe geçmiş dokusunu ve bu dokunun nasıl bir bütün oluşturduğunu keşfetme yolculuğudur. Kendi deneyimlerimin ötesine geçerek, çevremdeki insanların da hayatlarını, onların sevinçlerini, mücadelelerini ve umutlarını bu kitabın sayfalarına taşıdım. Bu eserde, hayatın sadece kendi perspektifimizden ibaret olmadığını,

etrafımızdaki her bir insanın da kendi hikayesine sahip olduğunu ve bu hikayelerin bir araya geldiğinde ne kadar zengin bir tablo oluşturduğunu göreceksiniz. “SARI”, bizi birbirimize bağlayan sevgi ve anlayışın gücüne dair bir keşif yolculuğudur.

Okurken, sadece benim değil, benimle birlikte bu yolculuğa çıkan ve hayatları bu kitapta yer bulan insanların deneyimlerinden de ilham alacağınızı umuyorum. “SARI”da yer alan her hikaye, hayatın zorlukları karşısında umudu ve direnci simgeleyen birer ışık hüzmesi olarak parlıyor.

Şimdi, bu derin ve çok yönlü yolculuğa siz de katılın ve “SARI”nın sizi nereye götüreceğini keşfedin. Bu kitap, sevginin en saf tonunda bir hayat mücadelesine dair bir anlatı sunuyor ve sizleri bu yolculukta bize eşlik etmeye davet ediyor.

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE DiJİTAL PAZARLAMA

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE DiJİTAL PAZARLAMA

Bu kitabı yazma amacım, sağlık sektöründe dijital pazarlamanın önemini ve uygulama alanlarını derinlemesine anlatmak ve bu alanda çalışan profesyonellere yol göstermektir. Sağlık sektörü, sürekli evrilen ve büyüyen bir alan olup, dijital pazarlama stratejileri bu evrimin önemli bir parçası haline gelmiştir. Bu kitap, sağlık sektöründe dijital pazarlama konusunda temel bilgilerden, sektöre özgü strateji ve uygulamalara, ayrıca yapay zeka kullanımına kadar geniş bir yelpazede bilgi sunmayı amaçlamaktadır.

Günümüzde dijital pazarlama, sağlık hizmetlerinin tanıtımı ve pazarlanmasında vazgeçilmez bir rol oynamaktadır. İnternet ve sosyal medya kullanımının artmasıyla birlikte, sağlık sektöründeki kurumlar ve profesyoneller, hedef kitlelerine ulaşmak için dijital kanalları etkin bir şekilde kullanmaya başlamışlardır. Bu kitapta, web sitesi optimizasyonundan sosyal medya stratejilerine, e-posta pazarlamasından mobil pazarlamaya kadar çeşitli dijital pazarlama araçları ve teknikleri ele alınmaktadır. Ayrıca, yapay zekanın pazarlama stratejilerinde nasıl bir rol oynayabileceği ve sağlık sektöründe dijital pazarlamanın gelecekteki trendleri hakkında da bilgiler verilmektedir.

Sağlık sektöründe dijital pazarlama alanında yenilikçi ve etkili stratejiler geliştirmek isteyen herkes için rehber niteliğinde olan bu kitap, teorik bilgileri pratik önerilerle destekleyerek okuyucularına değerli içgörüler sunmaktadır. Sağlık sektöründe dijital pazarlama konusunda derinlemesine bir yolculuğa çıkmaya hazırsanız, bu kitap sizin için yazılmıştır.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı ve Proje Yönetimi

Kurslar

10.03.2013 | 300 saat | Bilge Adam

Web ve Grafik Tasarımcılığı

Yetkinlikler:
Photoshop, DreamWeaver, Illustrator, InDesign, Flash, HTML5, CSS3, Mizanpaj, Tipografi, Renkler


24.02.2013 | 200 saat | Bilge Adam

AutoCad 2011 & 3DS MAX 2011

Yetkinlikler:
AutoCAD ile 2D Teknik Çizim, 3ds Max ile Modelleme, V-Ray ile Malzeme Işıklandırma ve Render


14.12.2013 | 300 saat | Bilge Adam

Microsoft Certified Solutions Developer (MCSD)

Yetkinlikler:
SQL Server, .NET, C#, OOP, Entity Freamwork, ASP.NET, CORE MVC, Web Service, Web API


11.01.2015 | 300 saat | Bilge Adam

Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE)

Yetkinlikler:
Windows 8, Windows Server 2012, Exchange Server, Cloud, VmWare, Remote Server, VPN, Administrator


2016-2017 | Google Partners

Google Academy

Yetkinlikler:
Google Ads (Adwords) Arama Ağı Reklamcılığı, Görüntülü Reklam Ağı, Mobil Reklamcılık, Video Reklamcılık, Google Analytics


25.03.2016 | 2 Gün | SEO Akademi

SEO Başarı Sertifikası

Yetkinlikler:
Site içi SEO (Onpage-SEO), Site Dışı SEO (Off-page SEO), Anahtar Kelime Analizi, Doğru Bilinen Yanlışlar, Etik


10.09.2017 | 2 Gün | Analytics Akademi

Google Tag Manager

Yetkinlikler:
GTM Kurulum, Test, Analytics Entegrasyonu, Event Takibi, Değişkenler, Tetikleyiciler


15.09.2019 | 74 Saat | Üçüncü Binyıl Akademi

PHP/MYSQL

Yetkinlikler:
PHP 7, MYSQL, OOP, PHP MVC, PDO


22.04.2022 | Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü

İnsansız Hava Aracı (İHA) Pilot Lisansı

Yetkinlikler:
İHA-0: Azami kalkış ağırlığı 500 gr (dahil) – 4 kg aralığında olan İHA’lar


22.04.2022 | Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü

İnsansız Hava Aracı (İHA) Pilot Lisansı

Yetkinlikler:
İHA-1: Azami kalkış ağırlığı 4 kg (dahil) – 25 kg aralığında olan İHA’lar


26.04.2022 | Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Deni̇zci̇li̇k Genel Müdürlüğü

Amatör Denizci & Kaptanlık Lisansı

Yetkinlikler:
Özel tekneleri deniz ve iç sularda sevk ve idare etme


27.04.2022 | Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Deni̇zci̇li̇k Genel Müdürlüğü

Kısa Mesafe Telsiz Operatörü Lisansı

Yetkinlikler:
SOLAS Sözleşmesine tabi olmayan deniz araçlarında VHF/DSC telsiz cihazlarını kullanmaya yetkililik


05.03.2023 | 1 Gün | Semrush

Semrush Academy Certificate

Yetkinlikler:
Brian Dean ile Semrush SEO Hızlandırılmış Kursu


05.03.2023 | 1 Gün | HubSpot Academy

SEO Certificated

Yetkinlikler:
SEO Temelleri, Sayfa İçi ve Teknik SEO, SEO için Anahtar Kelime Araştırması, SEO için Bağlantı Oluşturma: Backlink Stratejinizi Ölçeklendirme, Web Sitenizi Zengin Sonuçlar İçin Optimize Etme ve SEO Raporlama


2023-2024 | Google

Google Digital Academy (Skillshop)

2023-2024 | Microsoft

Microsoft Advertising

2023-2024 | Yandex

Yandex Advertising Technology

Yetkinlikler:
Yandex Arama Ağı Reklamcılığı, Yandex Metrica Analiz ve Ölçüm


2023-2024 | Twitter

Twitter Flight School

Yetkinlikler:
Twitter Kreatif İçerik


2023-2024 | Amazon

Amazon Ads

Yetkinlikler:
Amazon Ads programatik stratejiler


2023 | Apple

Apple Ads

Yetkinlikler:
Apple Arama Ağı Reklamları


Teklif & Danışmanlık

Danışmanlık ve projelerle ilgili
kendisine şuradan ulaşabilirsiniz.✌️