Skip to main content

Türkiye Türkçe Sağlık SEO Vakası #1


Türkiye Türkçe Sağlık SEO Vakası #1
Sektör: Sağlık
Hedef Diller: Türkçe
Hedef Ülkeler: Türkiye
Vaka: SEO Vaka #1
M*********.com
Bütçe: XXXX$
Vaka Başlangıç: 8 Tem, 2021
https://www.m*********.com

Karşılaşılan Zorluklar

Cinsel içerikli sağlık sektörü olduğundan dolayı site dışı seo çalışamalarında zorluklar meydana gelmiştir. İçerik yayıncıları web sitenin tanıtım yazılarını web sitelerinde yayınlamayı çoğunlukla reddetmişlerdir. Ayrıca mevcut içeriklerin bilimsel tıbbi olmadığından dolayı site ziyaretçileri tarafından okunurluğu düşük olduğu gözlemlenmiştir.

Neler Yapıldı?

Öncelikle 5 aşamalı bir plan gerçekleştirilmiştir. Mevcut web sitenin site içi seo, teknik seo analizleri (backlink disavow vs.) yapılıp eksiklikleri giderilmiş, kullanıcı deneyimini yükseltecek site arayüzü değişklikleri yapılmıştır. Rakip anahtar kelime analizi ile, daha önceden Google Ads ile yatırım getirisi sağlanmış anahtar kelimeler tespit edilmiş, web site bu anahtar kelimelere göre yeniden haritalandırılmış ve arayüzü şekillendirilmiştir. Web sitedeki tüm içerikler İçerik Bulutu® servisi ile Guru (Doktor) tarafından yeniden yazılmış ve derlenmiştir. İçerikler 5’li onay mekanizmasından geçerek web sitesinde zamana yayarak yayınlanmıştır.

5’li onay mekanizması şu şekildedir:

  1. İçerik konusunun ve anahtar kelimesinin seçilmesi ve içerik siparişi
  2. Guru (Doktor) içeriği
  3. İçerik Bulutu® değerlendirmesi
  4. Medikal uzman tarafından tekrar okunması
  5. Web site editörü tarafından içeriğin kontrolü

Site dışı SEO’da karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi de içerik yayıncıları yani örneğin haber siteleri, portallar vs. mevcut web siteyi kabul etmemesidir. Bu nedenle kısıtlı kaynak ile bir çok yayıncı içerikleri yayınlamayı reddettiği için zorluklarla karşılaşılmıştır. Bu nedenden dolayı önceleri Ajans ile çalışılırken, daha sonra profesyonel platformlara geçiş yapılmış, tüm backlinkler sisteme yüklenmiş, daha önce alınmış backlinkler liste dışı bırakılmıştır. Bu sayede kısıtlı kaynak etkin bir şekilde kullanılarak kısa zamanda 20 olan organik trafik günlük 1600’e kadar bugün itibariyle çıkmıştır.

Sonuç

Yorumlar (2)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif & Danışmanlık

Danışmanlık ve projelerle ilgili
kendisine şuradan ulaşabilirsiniz.✌️