Skip to main content

Facebook Lead Potansiyel Formların Otomatik Google Drive Excel’e Kayıt Edilmesi – Otomatik Eposta Yanıtı


Yazar: Ercan ATAY
02/02/2018
Yorum Sayısı: 0

Facebook potansiyel form toplama reklamlarını verdiğinizde bunu CRM’e bağlamanız zaman tasarrufu açısından çok kıymetli. Facebook bunu Google Sheet veya kullandığınız CRM’e bağlamak için Zapier öneriyor. Benim burada önerim automate.io sitesidir.

https://automate.io/app/plans şurada yer alan planları gördüğümüzde zapier’den https://zapier.com/app/billing/plans avantajı fiyat ve işlem zamanıdır. 
Zapier’de en düşük paket 20 dolar iken automate.io’da bu 7 dolar ve üstelik 5 dakika senkronize süresi bulunuyor. 1000’er adet minimum kayıt hakkı bulunuyor. Zapier 20 görev oluşturabilirken minimum, automate.io 10 görev ile sınırlı. İsterseniz 20 görev olan automate.io paketide var. Oda 19 dolar. Onun avantajı 3000 kayıt hakkı bulunuyor.
Nasıl yapılır?
Facebook hesabınızı bots ekranından facebook ikonuna tıklayıp erişim veriyorsunuz ve sonra sayfalarınızı seçiyorsunuz. İsterseniz hazır araçlarda var. Yani botların şablonları var. Onları da seçebilirsiniz.
Facebook Lead ikonunu seçtikten sonra New Lead sonra Facebook sayfasını seçiyorsunuz.Akabinde potansiyel formunuzu seçiyorsunuz. Oluşturduğunuz formun layerlerı dökülüyor. Akabinde sol taraftan + basarak yeni aktaracağınız servisi seçiyorsunuz. Google Sheet seçip Google hesabınıza erişim veriyorsunuz. Bu önemli. Bu hesap şahsi olmamalı, kurumsal adı içeren normal gmail olmalı. Sonra oluşturduğunuz google drive içindeki excele erişim veriyorsunuz. Excelde sütun adları olmalı. Ad soyad, tarih, email, telefon, tarih, reklam adı gibi..
Akabinde gerekli alanları seçtikten sonra gene + butonuna basıp gmail uygulamasını seçiyorsunuz. Send mail seçeneğini seçip gerekli alanları dolduruyorsunuz.
Save edip kayıt ediyorsunuz. Bundan sonra yeni lead düşmesini beklemek. Hem excele kayıt olacak hem müşteriye adına hitaplı eposta gidecektir. İsterseniz 3’üncü step ekleyebilir onunda CRM olmasını sağlayabilirsiniz.

Teşekkür etmek için yorum yazmanız yeterlidir. Ayrıca siteme 1 tık yeterlidir. www.sosyalmedyayoneticisi.com
Bu yazı www.ercanatay.com sitesi tarafından yazılmıştır. İzinsiz kopyalanamaz.

Anahtar Kelimeler: , ,

Şu an buradasınız:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif & Danışmanlık

Danışmanlık ve projelerle ilgili
kendisine şuradan ulaşabilirsiniz.✌️