Skip to main content

JAP Just Another Panel’e Türkiye’den Bitcoin ile Bakiye Nasıl Yüklenir?


Yazar: Ercan ATAY
05/04/2020
Yorum Sayısı: 1

JAP Just Another Panel’e Türkiye’den Bitcoin ile Bakiye Nasıl Yüklenir?

Son zamanlarda en çok sorulan sorulardan birisi de yurtdışındaki servislere nasıl Türkiye’den nasıl bakiye yükleneceği. Önceden Paypal ile yükleme yapabiliyorduk. Sonradan Türkiye’deki bankacılık regülasyonlarından dolayı Paypal ve türevi servislere bakiye yükleyemez hale geldik. Fakat Kıbrıs üstünden Paypal kullanıyorduk buda çok riskliydi. En sonunda Bitcoin ve türevi BlockChain teknolojisi ile tüm bu süreçleri artık atlatmayı başardık.

Bitcoin bir BlockChain para birimidir. Dijital cüzdanlarda satın alıp transfer edebileceğiniz dijital para birimidir.

Öncelikle Türkiye’deki sosyal medya servislerinin olduğu bir çoğu paneli hali hazırda kullanıyorum. Fakat global ölçekte Türkiye’deki sosyal medya panelleri hem servis sayıları yetersiz hem de çoğu servis sıkıntısı yaşayabiliyorsunuz. Bazen fiyat avantajı olsada doların 6.5 TL olduğu bugünlerde bile fiyatları hala JAP gibi platformlarda 3 katı daha yüksek fiyat olabiliyor. Zaten bir çoğu bazen yurtdışındaki API’yi kullanıyor bazıları da kendi API’sini bu JAP gibi platformlara ekleyebiliyor. Her neyse. Ben burada size JAP gibi platformlara Türkiye’den nasıl bakiye aktaracağınızı söyleyeceğim.

https://justanotherpanel.com/

Öncelikle JAP veya Just Another Panel Nedir? Ne işe Yarar?

JAP veya Just Another Panel

JAP dünyanın en büyük sosyal medya servislerinin listelendiği B2B mantığı ile çalışan kapalı, özel bir bayilik platformudur. Son kullanıcılardan ziyade genelde sosyal medya uzmanları ve yöneticileri kullanmaktadır. Fakat son zamanlarda son kullanıcılar da ziyaret edebilmektedir. Bu sitede sosyal ağ beğeni, izleme, takipçi, yorum, etkileşim ve aklınıza gelebilecek her şey var.

Aşağıda panelin ekran görüntüleri vardır.

JAP veya Just Another Panel

JAP veya Just Another Panel

JAP veya Just Another Panel

Site Linki: https://justanotherpanel.com/

JAP’a veya buna benzer yurtdışı kaynaklı sosyal medya servislerine Bitcoin ile bakiye nasıl yüklenir?

En can alıcı noktaya geldik. Bu Bitcoin işini bilmeyenler için yazacağım. Öncelikle aşağıdaki 3 tane siteye üye olup cüzdan oluşturdum.

  1. Coinbase.com

Süreç:

Olayı aşağıdaki grafik ile size anlatacağım. Basit, sade anlaşılır şekilde. Bakiyeyi aşağıdaki şekilde yüklüyoruz.

Ben Papara hesabı açtım. Hızlı bir şekilde BTCTurk hesabıma paranın aktarılması için PaPara denilen dijital cüzdanı kullanıyorum. Papara transferlerde herhangi bir kesinti yapmıyor. PaPara hesabınıza seçeceğiniz banka hesapları ile EFT yapıp, açıklama kısmına Papara hesap numaranıza ait kodu yazıyorsunuz.

Aşağıda yaptığım örnek bir PaPara işlemi var. Herhangi bir kesinti yaşanmadı.

Sonrasında görüldüğü üzere BTCTurk’e 400 TL cüzdan hesabıma yatırdım. BTCTurk’te açtığım dijital cüzdana 400 TL’yi yatırdım.

BTCTurk’teki hesap hareketlerime baktığımız da doğrudan 400 TL’yi hesabıma yatırabildim. Orada da herhangi bir kesinti ile karşılaşmadım.

BTCTurk Paneli.

O tarihin ve saatin 395 TL Bitcoin karşılığı olarak 0.092xxx gibi küsüratlı bir bitcoin satın aldım. Bitcoin’in hesaba geçmesi zaman alıyor. Mesela 24 saat veya 48 saat gibi biraz bekletiyorlar. Bir defaya mahsustur. Sonra bu güvenlik blokajı kalkıyor.

BTCTurk’te hesap açılırken sizden fotoğraflı onay istiyor. Bunu yaptım. 10 dakika sonra hesap onaylandı. Aynı şekilde Coinbase’de kimlik ile onay istiyor. O da belirli bir süre sonra onaylandı.

Coinbase hareketlerime bakalım.

BTCTurk’teki Bitcoin’imi Coinbase cüzdanıma aktarmam için öncelikle Coinbase’de bir Bitcoin cüzdanı oluşturmam gerekiyordu. Oluşturdum. Uzun bir kod verdi. Bu kod dünyanın neresinde olursa olsun bitcoin kabul edebileceğiniz bir eposta adresi gibi benzersiz bir uzun bir karmaşık kod. Bu kodu alıp BTCTurk’teki Bitcoin cüzdanı kısmında çekmek istediğiniz adres kısmına yeni ekle diyerek ekliyorsunuz. Sonrasında çekmek istediğiniz tutarı girip çekme isteği gönder’e basıyorsunuz. Sizi biraz bekletiyor. Sonrasında onaylanıp karşı tarafa gönderiliyor. Yani Coinbase hesabına.

Peki JAP ne kadar kesinti yapıyor?

Aşağıda JAP’ın Add Funds kısmından 61,73 BTC yükledim. 0.18 cent komisyon kesti. Fakat %5 bonus verdiğinden tüm bu süreçte kara geçtiğimi söyleyebilirim. Gördüğünüz gibi JAP gibi panellere istediğim kadar ücreti yatırabiliyorum ve Türkiye’den 4 katı bazen 10 katı daha uygun fiyatların olduğu servisleri gönül rahatlığı ile kullanabiliyorum. Yorumlarınızı bekliyor olacağım. Teşekkürler.Şu an buradasınız:

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif & Danışmanlık

Danışmanlık ve projelerle ilgili
kendisine şuradan ulaşabilirsiniz.✌️